Ekonomi

Ekonomi

Ekonomi

Ekonomik birim nedir; bir ekonomi birbiri ile bağlantılı üretim ve tüketim faaliyetlerinin iç içe olduğu bir küme olarak tanımlanabilmektedir. Belirli bir piyasa ekonomisinde tüketicilerin hangi malları alacağı, ne miktarda alacağı kararını vermektedir ve çok sayıda firmanın da bu malları üretip, yine bu malları üretmek için gereken hizmetleri satın almakta ve birçok öğe sahibinin bu hizmetleri kimlere satacaklarına karar vermektedir.

 

Kaynak dağılımında bütün piyasalar aracılığıyla hareket etmekte olan tüketici ve üreticiler tarafından alınmakta olan sınırsız bağımsız kararların sonucudur. Piyasa merkezli ekonomilerde değişim, üretim ve tüketimle ilişkili kararlarda ise üç temel ekonomik birim söz konusudur; Hane halkı, Firmalar ve Devlet, bunlar dışında bir birim daha bulunmakta olup bu birim ise Dış dünya olarak geçmektedir.

Ekonomik Birimde Hane Halkı

Hane halkı, ekonomik birim kapsamında ilk olarak kişi bazında ele alınmış, yine bu evrede tüketilen ya da tasarruf edilen, üretilen ve değişimde bulunduğundan dolayı ekonomik birim şeklinde kabul edilmektedir.

Bizlerde İNTERNATİONAL FUTURE COLLAGE olarak Ekonomi eğitimi vermekteyiz....